Smaczki z sal weselnych, 

których nie zobaczycie i nie usłyszycie od właścicieli, menadżerów, pracowników i innych usługodawców.

✅ Poprowadziłem ponad 100 przyjęć weselnych 🎙 w całej Polsce, i w ponad 100 salach spędziłem wiele godzin. Nie jestem tam tylko pracownikiem ale także obserwatorem tego co się dzieje przed i po weselu gdy nie ma młodej pary i gości 🎧.
Jedne sale były małe, kameralne inne ogromne, mieszczące nawet 500 osób. Pomyślicie sobie, no i co z tego? Nasza sala jest super, mamy umowę, mają pozytywne opinie więc nie mamy się o co martwić. Czy aby napewno?
Historie (niestety) są prawdziwe. Było ich wiele, postaram się opisać ich jak najwięcej. Podzielę je na kilka postów.

🎩 Pierwsza historia będzie z perspektywy wodzireja, krótka i na temat. Absurdem jest gdy Wasi usługodawcy, zespół, dj z wodzirejem, kamerzysta, fotograf dostają posiłek na szarym końcu, gdy inni goście już zjedli. Nie chodzi tu o to by pokazać, że jesteśmy ważniejsi, tu chodzi o organizację. Jeśli goście dostają obiad jako pierwsi, to my w takiej sytuacji dostajemy obiad po 20 - 30 minutach⌚ i robi się opóźnienie. Goście chcą tańczyć a my dopiero zaczynamy jeść. Zwróćcie na to uwagę, jeśli nie poruszyliście tej kwestii z menadżerem sali.

🎛 Agregat na weselu… każdy menadżer powie że mają, ale tak nie jest, dlaczego ? „Przecież nikt tego nie sprawdzi”, „przecież w środku lata burzy nie będzie”. A no będzie. Poprzedni sezon weselny, a dokładnie koniec lipca i połowa sierpnia były tak ulewne, że nawet kościół miał problem z prądem podczas uroczystości. Niestety na sali agregatu nie było co oznaczało, że my nie mogliśmy grać przez pół godziny. Co wtedy się działo ?Cisza, szumy, harmider jak na lotnisku. Goście, którzy byli po kilku głębszych mieli odwagę zacząć śpiewać przy stole, a sala wydawała posiłki żeby „robić cokolwiek” mimo, że miał on być wydany za 1,5 h 🔇.

🍰 Lodówka na tort weselny - temat rzeka. Jak to ?
O czym tu pisać? Przecież te kuchnie obłożone są lodówkami, mają chłodnie itd. Tort weselny jest najbardziej ignorowaną atrakcją i najbardziej ignorowanym posiłkiem przez pracowników lokali, traktują to jak zło konieczne, które przez kilkanaście godzin tylko „zajmuje i zabiera” miejsce w lodówce. Widziałem już niejedną kłótnię kobiety, która przywiozła zamówiony tort i została potraktowana jak śmieć. Słyszałem w stronę tych biednych kobiet pretensje, że tort jest za duży, że nie ma dla niego lodówki itd. Najgorsze są sytuacje gdy te kobiety muszą zostawić tort i jechać, a pracownicy naprawdę zostawiają te torty bez lodówki🙉. Niestety niszczą się one pod wpływem ciepła, osiadają, pęka dekoracja. Wtedy nawet zgaszenie światła na sali nie pomaga. Takim tortem można nabawić się niestrawności a nieświadome pary młode często oskarżają wykonawcę tortu o błędy w sztuce cukierniczej🙈.

🏨 Pokoje hotelowe w inny miejscu niż przyjęcie weselne. Nie musi być to pokój 4 gwiazdkowy więc nie rezerwujcie nam pokoju 20 km od miejsca wykonywania usługi. Do 5 km ok, dojedziemy🚗, ale po kilkunastu godzinach pracy łącznie z rozłożeniem i złożeniem sprzętu wystarczy nam łóżko i prysznic.

🅿Płatny parking na przyjęciu. Tak. Takie coś miało miejsce. Na szczęście tylko raz. Ten kto miał czas zajął się anulowaniem biletu parkingowego u obsługi ale Ci co nie wiedzieli, że para młoda opłaciła miejsca postojowe dodatkowo do kieszeni właścicieli pałacu dopłacili 50 zł za dobę💰. Autentyk. Jeśli więc robicie wesele w miejscu gdzie takie opłaty mogą wystąpić to poinformujcie o tym gości.

🍞 Brak chleba, soli i szampana🍷. Tu od razu podkreślę. Niektórzy nie chcą tradycyjnego przywitania chlebem i solą ale tej parze niestety przydarzyło się niemiła sytuacja już u progu wejścia na salę weselną.
Para młoda czekała przed wejściem. Ja w sekundę zorientowałem się, że coś jest nie tak ponieważ obsługa nie czekała na nich przed drzwiami, a w scenariuszu miałem napisane, że będzie tradycyjne powitanie😮.
Po tym jak zapytałem obsługi gdzie jest chleb i sól oraz szampan otrzymałem odpowiedź, że o tym nie wiedza i nic nie zostało przygotowane😲. Młoda para weszła bez przywitania a świeczki w oczach Pani młodej były widoczne😢.

🕰 Długość przerw między blokami muzycznymi. Jednym z podstawowych Waszych pytań na spotkaniu ze mną, czyli wodzirejem jest pytanie o długość przerw na posiłek między blokami muzycznymi. To czy przerwa będzie długa czy krótka nie zależy tylko i wyłącznie od nas ale od tego, w jakim czasie obsługa wyda posiłek. Ogromne znaczenie ma tutaj ilość kelnerów przydzielonych do pracy na jeden stolik. Zwróćcie na to uwagę, bo już na kilku weselach przerwa przekroczyła 40 minut🕑 ponieważ do obsługi 200 osób było tylko 3 lub 4 kelnerów.

🏨 Największa głupota architektów i projektantów sal to dwie oddzielne sale na posiłek i na taniec gdzie trzeba przejść przez dwór, korytarzem, schodami itd. z miejsca gdzie się tańczy do miejsca gdzie wydawane są posiłki. Oczywiście z całym szacunkiem do Was, czasami nie macie wyboru i macie taką salę, bo termin był dostępny lub innej nie ma w okolicy lecz musze powiedź jakie jest to utrudnienie dla pracowników Waszego wesela a także gości. Najgorzej na takich salach jest wieczorami, i porą jesienno zimową. Jest ogromny przeskok temperatur, osoby są po „dwóch głębszych”🍷 i często błądzą po całym budynku. Na koniec nie tylko wsparli waszą kieszeń na przyszłość ale także zapewne odwiedzili niejedną aptekę by wykupić leki na przeziebienie.

smaczki z sal weselnych

Copyright ©2019 Projekt Państwo Młodzi, All Rights Reserved.